Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

Dla uczestników

Od dziewiętnastu już lat Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie jest organizatorem lub współorganizatorem imprez, których treścią jest przypominanie tradycji oraz obyczajów, których źródła sięgają początków państwowości polskiej – czasów Mieszka I, Bolesława Chrobrego i kolejnych królów koronowanych w Gnieźnie. Odbywające się w ostatni weekend lipca festyny historyczne „Koronacja Królewska” oraz turnieje łucznicze wpisały się na stałe w kalendarze imprez, przez co zyskały wielu wiernych uczestników oraz widzów.

Informacje dla rekonstruktorów

Dojazd
Jeśli zdecydujesz się na mniejsze lub większe auto, gwarantujemy bezpieczne miejsce parkingowe dla twojego pojazdu.

Parking
Jesteś na Placu Świętego Wojciecha? Wyładuj kamratów i ekwipunek, a my wskażemy Ci miejsce parkingowe. O parking pytaj w rejestracji.

Rejestracja
Kiedy już znajdziesz się na u bram placu, skorzystaj z pomocy osób tam oczekujących, które pomogą Ci znaleźć swoje miejsce na placu. Kiedy już rozlokujesz się na wyznaczonym terenie, zapraszamy do namiotu organizatora (przy bramie głównej), gdzie dowiesz się wszystkiego, co Cię interesuje i podpiszesz listę uczestnika.

Na dobry początek
Zaczynamy w sobotę o 11.00. O 12.00 ma miejsce tradycyjne przejście korowodem przez miasto. Uczestniczą w nim wszyscy, oprócz tych nieszczęśników, którzy zostaną pilnować dobytku.
Odprawa dowódców drużyn o 10.00 na placu bitew i inscenizacji.

Zwiedzanie
Pobyt w Gnieźnie to także wspaniała okazja do zapoznania się z niezwykle bogatą historią Pierwszej Stolicy Polski. Warto udać się na spacer po urokliwej gnieźnieńskiej starówce korzystając ze specjalnie przygotowanych szlaków miejskich, w tym nowo powstałego Traktu Królewskiego z pomnikami królów i rzeźbami królików.
W razie pytań związanych ze zwiedzaniem warto skorzystać z pomocy Organizacji Turystycznej Szlak Piastowski www.szlakpiastowski.pl, która będzie także miała swoje stanowisko na Placu Świętego Wojciecha, przy bramie wejściowej, podczas trwania całego festiwalu.

Osoba do kontaktu: Iwona Wiśniewska,
00 48 61 426 46 30
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W sprawach stoisk niehistorycznych:
Arleta Olszanowska, 00 48 61 426 46 30